Beni Hatırla?
Kayıt Ol Şifremi Unuttum?


              

Pazar Halkı Tulum,le Cumhuriyet Bayramı kutladıler

Pazar Halkı Tulum,le Cumhuriyet Bayramı kutladıler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Pazar’da erken başladı. Öğlen çelenk sunma töreni düzenlenirken akşam da havai fişek gösterisi eşliğinde dilek balonu uçuruldu ve tulum eşliğinde horon oynandı.
 
Pazar’da Cumhuriyet Bayramı törenleri bir gün önceden 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.
 
Törende, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, İlçe Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Mustafa Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Basa ve siyasi partiler ile STK’lar tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu.
 
Buradaki törene Pazar Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Erer, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, daire müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler, vatandaşlar ve askeri erkân katıldı.
 
Törenin ardından Kaymakam Aslan, makamında tebrikleri kabul etti.
 
Akşam saatlerinde ise bir grup vatandaş Pazaryeri mevkiinde üzerinde ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ve ‘Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun’ yazan Atatürk fotoğraflarının bulunduğu meşalelerle yürüyüş yaptılar. Zaman zaman ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ şeklinde sloganlar atan grup, şehir turunun ardından demokrasi meydanında toplandı.
 
Burada havai fişek gösterileri arasında dilek balonlarının uçurulması etkinliği düzenlenirken kalabalık tulum eşliğinde bir süre horon oynadıktan sonra dağıldı.
 
Pazar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Pazar İlçe Stadında Cumartesi sabah 10.00’da başlayacak etkinliklerle kutlanacak.
 
RADYO YAYIN BİLGİLERİ

SON GELEN İSTEKLER:


Copyright © 2016, gencarabeskfm.com - Her Hakkı Saklıdır. -