Beni Hatırla?
Kayıt Ol Şifremi Unuttum?


              

Pazar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri, Pazar Spor Stadı

Pazar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri, Pazar Spor Stadı

 

Pazar Kaymakamız Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Mustafa Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Aslan, “Millet olarak destansı bir zafere ulaştırdığımız milli mücadelemizi yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın 93. yılına erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Varlığı dünya tarihi kadar eski olan büyük Türk Milleti bugünlere nereden ve nasıl geldiğini asla unutmadan, şanlı geçmişini tüm benliği ile koruyarak, mazisinden çıkarması gereken derslerden geleceğe ışık tutacak anlamlı sonuçlar çıkararak, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılıp, her yaştan ferdiyle o geleceğin inşasına tüm azmiyle çalışmaya devam edecektir. Milletimiz; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü, Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti, Cumhuriyetin tüm kurumlarını ve milletin birlik ve beraberliğini korumanın kararlılığı içinde olacağını her zaman ilan etmiş ve bu iradeyi de Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti olan 15 Temmuz kalkışmasında hainlere karşı sinesini siper ederek, seçilmiş meşru yönetimin yanında yer almış ve yöneticilerimizin dirayetiyle de bu hain kalkışma bastırılarak Cumhuriyetimiz adeta yeniden kurulmuş, demokrasimiz korunmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı,bu cennet vatanı gelecek nesillerimize taşımak üzere bize kutsal emanet olarak bırakan aziz şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin ve Demokrasimizin muhafazasında hakka yürüyen 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin ebediyete kadar var olacağına ilişkin inancımı vurgulayarak aziz milletimin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum,dedi.
 
Fen Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunması ve birinci olan kompozisyon, şiirlerin okumasının ardından Cumhuriyetle ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Aslan, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Çelik, Belediye Başkanı Basa tarafından verildi.
 
Ayrıca Kaymakamlık tarafından bayrama katılan öğrenciler arasından çekilen numaralar ile şanslı öğrenciler 2 el bilgisayarı ve 6 çeyrek altınla ödüllendirildi.
 
Milli Kahramanlar adlı oyun, bisiklet gösterisi, Bayrak şiirinin tribünlerden okunması, Cumhuriyet ve Demokrasi Oratoryosu, Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin horon gösterisiyle devam eden kutlamalar, resmi geçit töreniyle sona erdi.
 
RADYO YAYIN BİLGİLERİ

SON GELEN İSTEKLER:


Copyright © 2016, gencarabeskfm.com - Her Hakkı Saklıdır. -